Ivana Bohatá

Pohybovky – když nás pohyb baví

Pohybovky jsou určené pro všechny děti, které si chtějí zahrát různé pohybové hry, zasoutěžit si, vyblbnout se, a přitom se nenásilně naučit správným pohybovým stereotypům.
Děti se na hodině mohou podílet, navrhují hry, pomáhají např. sestavovat opičí dráhu                a vymýšlí různé varianty, co by na jakém stanovišti mohly dělat a předvádí to svým kamarádům.
Když dáme dětem možnost se zapojit                a necháme je využít jejich fantazii, je zaručené, že je cvičení bude bavit.

Cvičení by měla být zábavná, tak aby děti měly pořád pocit, že je vše hra, soutěž a my je tak zároveň můžeme naučit, jak cviky správně provádět, aby využily své pohybové schopnosti, rychlost, obratnost atd. a měly chuť se zlepšovat. A to je to, co mě na pohybovkách baví, vymýšlet hodiny tak,
aby cvičení byla účinná a zároveň zábavná.

A kdo všechno může pohybovky navštívit? 
Děti, které: 

  • nenavštěvují žádný specifický kroužek, protože je žádný konkrétní sport neoslovil;
  • si chtějí zahrát různé hry společně s dalšími kamarády;
  • se věnují konkrétnímu sportu, ale chtějí se odreagovat od klasických tréninků, procvičit to, na co na jejich hodinách není tolik času;
  • baví soutěže, chtějí poznat nové kamarády a užít si legrace a zároveň chtějí mít zdravé a pružné tělo.

Jak vypadaly naše pohybovky minulý týden? Sestavili jsme si opičí dráhu.
Součástí byla koza, žíněnky, kruhy, ribstole, lavičky a molitanové bedýnky.
Děti opičí dráhu milují a už při sestavování nás napadají různé modifikace cviků, které můžeme provádět. Každý si mohl vymyslet svojí variaci cviků na daných stanovištích. Jedno velké přání bylo i šplhání na tyči.
S dětmi jsme zkoušely mimo šplhu i výdrž      a piruetky. Po tomhle posilování, kde nám zabíraly hlavně ruce, jsme si vytvořili barikády
z molitanových bedýnek a hráli míčkovou válku.
Závěr jako vždy patřil správnému nácviku trupové stabilizace, kdy se učíme dýchat správně do břicha a zapojovat tak celý trup  bez toho, aniž by docházelo k rozpojení horní  a dolní části. Je to základ pro vytvoření            a udržení správného pohybového stereotypu.
Pak už jen relaxace a hurá domů. 

Pokud chcete, aby se Vaše dítko rádo a správně hýbalo, není nic jednoduššího než se k nám přidat. Cvičíme každý pátek v ZŠ Mnichovice, vždy od 15.00 – 16.00 hod.

Využít můžete přihlašovací formulář nebo jednoduše přijďte. Budeme se těšit :-). 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *